DSU marchează Ziua Medicinei Militare, exprimând respect și recunoștință pentru personalul medical

0
295
foto: Spitalul Universitar de Urgenţă Militar Central "Dr. Carol Davila"

Departamentul pentru Situații de Urgență (DSU) adresează un mesaj de apreciere și recunoștință cu prilejul Zilei Medicinei Militare, subliniind rolul crucial al specialiștilor din acest domeniu în protejarea sănătății și securității cetățenilor.

„Ne exprimăm întreaga recunoștință și respectul profund pentru toți profesioniștii din acest domeniu.”

În mesajul public, DSU aduce un omagiu medicilor, asistenților și întregului personal medico-sanitar care activează în structurile militare, subliniind rolul lor esențial în sistemul de sănătate național și în cadrul misiunilor internaționale.

„Cu acest prilej, onorăm devotamentul și curajul medicilor, asistenților și întregului personal medico-sanitar, a căror misiune este la fel de nobilă pe cât este de esențială. Fie că acționează pe plan național sau în misiuni internaționale, eforturile lor necontenite sunt o dovadă vie de dăruire și profesionalism.”

Departamentul încheie mesajul cu un gând de recunoștință:
„La mulți ani tuturor!”

Articolul precedentMinisterul Sănătății renunță la restricționarea accesului pacienților la tratamente prin ordonanță președințială
Articolul următorSistem de ultimă generație pentru diagnostic și recuperare vestibulară la Spitalul Clinic de Recuperare Iași