60 de cazuri de gripa, depistate in ultima saptamana!

0
468

Aproape 60 de cazuri de gripa au fost depistate in Romania in ultima saptamana. Cele mai multe imbolnaviri s-au inregistrat la Iasi, Suceava si Bucuresti. Medicii spun ca principala cauza a imbolnavilor o constituie schimbarile bruste de temperatura.

Cele mai afectate categorii au fost varstnicii si copiii. Astfel, 40% dintre batrani si 20% dintre copiii bolnavi de gripa au necesitat internare, informeaza RealitateaTV.

Dincolo de cazurile de gripa, in ultima saptamana au mai fost inregistrate 20.000 de cazuri de pneumonie si 50.000 de infectii respiratorii.

Articolul precedentExperiment medical ilegal la Arad!
Articolul următorCopiii vor putea merge cu placere la dentist!